Masáž

Masáž

section-064d32a

Klasická masáž

Klasická masáž pôsobí preventívne, ale aj liečebne. Podporuje vyprázdňovanie povrchových žíl, lymfatických ciev, sekréciu potných žliaz, normalizáciu kožného napätia, zlepšuje prekrvenie masírovanej oblasti, vstrebávanie opuchov či výronov, relaxuje či tonizuje svaly, zlepšuje výživu tkaniva a zmierňuje bolesť.

Cena: 45€/45min

Masáž celého tela

Masáž celého tela je výborným prostriedkom na uvoľnenie stuhnutých svalov, zlepšenie prekrvenia svalstva, prísunu živín a kyslíku ku tkanivám, na rýchlejšie odplavovanie škodlivých látok z tkanív a na odbúranie stresu. Procedúra je sústava masážnych hmatov, ktoré vykonáva masér na tele klienta. Masáž pôsobí osviežujúco pri celkovej únave a naopak upokojuje pri psychickom napätí.

Cena: 50€/60min

Bankovanie

Bankovanie výborne detoxikuje celý organizmus. Využíva sa predovšetkým na znižovanie bolesti a liečenie svalových spaziem. Zároveň uvoľňuje stuhnuté svaly chrbta, nôh a ramien. Skvele pôsobí na prekrvenie končatín. Medzi benefity môžeme zaradiť i znižovanie zápalového stavu klienta. Bankovanie blahodárne pôsobí na lymfatický a  imunitný systém. Pozitívne pôsobí aj na problémy vnútorné orgány, napr. na obličky, močové cesty, žalúdok, slezinu, pečeň, žlčník a pohlavné orgány, ktorých zápalové stavy sa môžu prejavovať silnou bolesťou v pohybovom aparáte. Bankovanie taktiež prečistuje krv a zlepšuje krvný obeh.

Cena: 50€/60min

Relaxačná masáž 

Ak si potrebujete oddýchnuť. vyčistiť  hlavu a dopriať si chvíľku len pre seba, bez toho aby ste mysleli na prácu, problémy, domácnosť, deti atď. využite relaxačnú masáž. Relaxačná masáž je príjemná jemná a precítená. Použité techniky sú vytvorené na maximálne uvoľnenie, aby klient cítil pocit ľahkosti a načerpal novú energiu.

Cena: 50€/60min

Breussova masáž

Breussova masáž je terapeutická masáž, ktorá uvoľňuje tlak na platničky. Uvoľňuje šľachy aj svalové napätie. Je doslova balzamom pre chrbticu a medzistavcové platničky. Je to jemná manuálno-energetická masáž v oblasti chrbtice, vďaka ktorej sa uvoľnia  telesné aj duševné bloky. Pri Breussovej masáži dochádza k odbúraniu hlboko uloženého psychického stresu a preto  je veľmi vhodná pre ľudí so stresovým zamestnaním, ktorí nemusia mať len fyzické problémy s chrbticou, ale trpia prepracovaním a psychickou únavou. Pri masáži dochádza k náprave stavcov a k znižovaniu bolesti.

Cena: 50€/ 30min

Dornová metóda

Dornova metóda je jemná manuálna terapia. Brány energie, kĺby a stavce sú pomocou tejto metódy  bezpečne a na milimeter presne uvedené do správnej polohy. Deje sa to dynamicky, za aktívnej účasti klienta a teda prirodzeným, voľným pohybom masírovaného. Napríklad pri napravovaní nesprávnej polohy stavcov sa týmto spôsobom obchádza svalová ochrana a jemným tlakom posúvame stavce alebo kĺby do správnej polohy  bez nežiadúcich vedľajších účinkov. Tento pohyb
naviac zabraňuje akémukoľvek vysunutiu stavcov z normálnej polohy. Dornova metóda zaisťuje uvoľnovanie svalstva. Naprávajú sa kĺby a stavce.

Cena: 50€/60min

Mäkké techniky 

Táto jedinečná metóda zabezpečí prekrvenie, uvoľnenie spaziem, odlepenie kože od svalov a svalov od fascíí. Fascie sú spojivové tkanivá v tele, spájajúce jeho časti medzi sebou - je to väzivová blana, ktorá obklopuje každý sval. Ak je vo fascii chronické napätie zahusťuje sa a tvrdne, čo spôsobuje bolesť. Mäkkými technikami sa oddeľujú dve k sebe navzájom blízke vrstvy, ktoré sa vplyvom okolností voči sebe nepohybujú. Terapia je zameraná na uvoľnovanie krčnej chrbtice a zablokovaného chrbta v medzilopatkovej a bedrovej oblasti. Mäkké techniky perfektne odstraňujú svalové bolestí a zvýšené napätie, uvoľňovanie šliach a jaziev, práca s triggerpoints. Tieto techniky sú veľmi účinné hlavne aj pri odstraňovaní migrén a bolestiach hlavy, ktoré sú často spôsobené blokádami v oblasti krčnej chrbtice. Uvoľnením krčnej chrbtice napomáhame k zlepšeniu látkovej výmeny, k zlepšeniu zraku, k zmierneniu tlaku v očnom pozadí a prispievame k zvýšeniu sústredenosti, čím pôsobíme priaznivo na celý organizmus.

Cena: 35€/25min.

Chiropraxia s masážou Komplexná terapia

Absolútne kontraindikácie masáže:

 • Nedostatočný časový odstup od jedenia (minimálne 30 minút)
 • Ihneď po nadmernej fyzickej námahe a celkovom vyčerpaní (napr. ťažký tréning, preteky)
 • Malátnosť neznámeho pôvodu
 • Bolesti neznámeho pôvodu, bolesti brucha akéhokoľvek pôvodu
 • Zvýšená telesná teplota-Infekčné ochorenia (aj bezprostredný kontakt s infekčne chorým)
 • Pri kŕčových žilách nemasírujeme dolné končatiny 
 • Zápal žíl (masáž je možné vykonať minimálne po uplynutí pol roka po vyliečení)
 • Nádorové ochorenia
 • Stavy po operáciách v dutine brušnej a hrudnej
 • Krvácavé stavy
 • Iné závažné ochorenia (len so súhlasom lekára)

Relatívne kontraindikácie:

(čiastočne obmedzujúce vykonanie masáže): 

 • Zápalové a plesňové ochorenia kože
 • Čerstvé poranenia kože, krvné podliatiny
 • Poštípanie hmyzom (najmä pri vyvolanej alergickej reakcií)
 • Bradavice a ďalšie kožné novotvary v mieste masírovaného
 • Pri menštruácií (masáž brucha, krížov), časnom štádiu tehotenstva, v šestonedelí masáž brucha len so súhlasom lekára